Garanti Konut Kredisi

garanti bankası konut kredisi

Konut kredisi pazarının lideri olan Garanti Bankası’nı ve kredi faiz oranlarını inceleyeceğiz.

Çoğu banka gibi Garanti de müşterilerine en uygun faiz oranlarından kullandırım yapmak ve piyasa liderliğini korumak istiyor. Bu yüzden müşteriler tarafından kolaylıkla algılanabilir olmak amacıyla mümkün olduğunca az ve basit kredi ürünü sunmaya çalışıyor.

Bu çalışmaların sonucu olarak konut kredisi pazar lideri olan Garanti Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarını ve kredi masraflarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Garanti Konut Kredisi Oranları

240 aya kadar konut kredisi verebilen Garanti’nin bu ürünü vade uzunluğu ile diğer bankalardan ayrılıyor. Uzun vadeli borçlanmak istiyorsanız kredi pazarında bu vadede kredilendirme yapan az sayıda bankadan en uygun olanını seçmeniz için kredi faiz oranlarını aşağıda listeliyoruz:

Garanti Bankası 150 bin TL ve 120 ay vadeye kadar konut kredilerinde yüzde 2.2’den başlayan faiz oranları sunuyor. 150 bin ile 500 bin TL aralığında ise 120 ay vadeye kadar yüzde 2.27’den başlayan faiz oranları uyguluyor. Garanti Bankası 121-240 ay arası vadelerde ise 500 bin TL’ye dek yüzde 2.46’dan başlayan faizlerle konut kredisi kullandırıyor.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’ndan 150 bin TL tutarda 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödeme miktarı 3 bin 500 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 427 bin TL’ ye karşılık geliyor.

Garanti Konut Kredisine Ek Masraflar

Garanti Bankası konut kredisine ek olarak 750 TL kredi tahsis ücreti alıyor. Ayrıca 2019 yılı itibari ile güncellenen fiyatla 225 TL taşınmaz rehin ücreti talep ediyor. Konutun krediye konu değerinin tespiti için ise ortalama 650 TL ekspertiz ücreti uyguluyor.

Daha detaylı bilgi için:

https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/ssl/basvuru.page

https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage.page

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir